Endüstriyel Çözümler

Polat Makina; müşteri beklentilerini göz önünde bulundurarak, endüstriyel sistem taleplerini karşılayacak standartta üretim hattı, teknoloji ve ekipmanın tasarım ve imalatı üzerine özel çözümler üretmektedir. Beklenmedik duruşların ya da ana ünitelerde meydana gelebilecek hasarın önlenmesi, finansal olarak telafi edilemeyecek sonuçların doğmaması için Polat Makina 1978'den beri “mekanik separasyon teknolojisi”nin geliştirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti
Türkiye Çapında Servis Ağı
Anahtar Teslim Çözümleri
Ekipman Tasarımı ve Üretimi

Petrol ve Mineral Yağlar

Yoğun mühendislik ve Ar-Ge çalışmaları ile çevre dostu tasarımlar yapan Polat Makina; üretmiş olduğu otomatik, güvenilir, sürekli çalışmaya uygun, sorunsuz proses kontrolü sağlanabilen santrifüj dekantörleri ve seperatörleri ile rafineriler ve petrol sondaj kuyuları gibi özel alanlarda yüksek standartlı çözümler sunmaktadır.

  Petrol ve Mineral Yağ Çözümlerimiz

Maden ve Sondaj

Polat Makina, maden ve sondaj sektöründe üretimi ve verimi artıran, yüksek kalitede son ürün elde edilmesini sağlayan sistemleri ile birçok farklı uygulama için en uygun çözümü sunar. Üstün teknoloji ile tasarlanan çözümler arasında bor ve barit minerallerinin kazanımı, kömür şlamı, tünel çalışmaları çamur kontrolü gibi endüstriyel uygulamalar yer alır.

  Maden ve Sondaj Çözümlerimiz

Gıda ve İçecek

Gıda tüzüğüne uygun olarak üretilen Polat Makina yatay ve dikey santrifüj ekipmanları (dekantörler ve seperatörler); meyve suyu, alkollü ve alkolsüz içecek, bitkisel yağ, nişasta ve maya endüstrilerinde kullanılır. Hijyenin birincil derecede önemli olduğu gıda alanında, Polat Makina endüstriyel ekipmanları en üst düzeyde güvenlik sağlar.

  Gıda ve İçecek Çözümlerimiz

Süt ve Süt Ürünleri

Yerli otomatik süt separatör üretiminde ilklerden olan Polat Makina; düşük maliyetlerle mandıraların teknoloji ile buluşmasına olanak sağlıyor. Süt fabrikalarının beklentilerini karşılayacak şekilde tasarlanan; güvenlik, verimlilik ve kaliteden ödün vermeyen, krema ve temizleme separatörleri Polat Makina farkı ile hizmetinizde.

  Süt Endüstrisi Çözümlerimiz

Çevre ve Atık Su

Polat dekantörler; kentsel atık su arıtma, içme suyu arıtma ve endüstriyel arıtma tesislerinde, yoğunlaştırma ve susuzlaştırma proseslerinde kullanılır. Endüstriyel uygulama alanlarında oluşan arıtma çamurlarının hem çevreye zarar vermeden hem de ekonomik olarak ortadan kaldırılmasını sağlayan çözümler sunar.

  Çevre ve Atık Su Çozümlerimiz

Biyoendüstri ve Enerji

Yoğun mühendislik ve Ar-Ge çalışmalarının sonucunda çevreye zarar vermeyen tasarımlara imza atan Polat Makina; üretmiş olduğu otomatik, güvenli, kesintisiz çalışan, sorunsuz proses kontrolü sağlanabilen santrifüj dekantörleri ve seperatörleri ile rafineriler, petrol sondaj kuyuları gibi özel alanlarda yüksek standartlı çözümler sunmaktadır.

  Biyoendüstri ve Enerji Çözümlerimiz

Kimya ve Endüstriyel Ürünler

Polat Makina olarak, inovasyon ve mühendisliği uzmanlığımızın merkezine yerleştiriyoruz ve üretim proseslerinin düzgün ve güvenli bir şekilde yürütülmesine yardımcı olmayı hedefliyoruz. Endüstriyel sistemlerde, zengin çeşitliliğe sahip ürünler ve bu ürünlere göre farklı standartlar ve müşteri beklentileri doğar. Polat Makina'nın uzmanlık alanı olan santrifüj ekipmanları, yüksek verimlilik ve maliyet tasarrufu sağlayarak rakiplerinize karşı rekabet avantajı sunar.

  Kimya ve Endüstriyel Çözümlerimiz
Endüstriyel Uygulamalar Tanıtım Filmi
Anahtar Teslim Çözümleri

Sorunlarınıza yönelik özel ekipmanlar üretiyoruz

Danışmanlık ve Projelendirme

Üretim süreçlerinize dair bilgi ve bulguları elde ettikten sonra, endüstriyel tesisinize uygun altyapı ve ekipmanların planlaması ve teknik mühendisliğini kapsayan tam anahtar çözümler sunuyoruz.

Ekipman Tasarımı

Projeniz için en doğru çözümü tasarlayan mühendislerimiz ve Polat Makina bünyesinde yer alan 3D destekli profesyonel yazılımlar, parçanın üzerindeki tüm işlemleri simülasyon yardımıyla detaylı şekilde görmeye olanak vermektedir.

Ekipman Üretimi

Üretilecek ekipmanın parçaları, milimetrik hassasiyetle CNC tezgahlarında hazırlanır. Teknolojinin yakın takipçisi Polat Makina’da, işleme yöntemlerimizi hızlandırıp daha kaliteli bir üretim sunabilmek adına, 5 eksen tezgahlar kullanılmaktadır.

Kurulum ve Destek

Müşteri sahasında makinenin montajı, devreye alınması, deneme üretimi, garanti kapsamında bakım ve onarımları, kullanma eğitiminin verilmesi gibi hizmetleri sağlayan Polat Servis Merkezimiz, 40 kişilik deneyimli servis personeliyle aynı zamanda, yurt içi ve yurt dışı yedek parça ve servis hizmeti de veriyor.

Polat Makina'yı kimler tercih etti
Polat Dekantörün test işlemlerinde çok yüksek verimle karşılaştık. Çamur Yoğunluğunu 69 (ft3/lb)’ ten 65(ft3/lb)’lere kadar düşürdü ki bu çok önemli bir şey bizim açımızdan. Biz doğru bir tercih yaptığımızı düşünüyoruz.

Süleyman Erbek

TPAO Proje İmalat Müdürü

Kullandığımız her proseste aldığımız verim nedeniyle, ürün ve hizmet kalitesini her daim gözetleyen Polat Dekantör öncelikli tercihimiz arasında yer aldı...

Mümin Hekimoğlu

Lezita Et Entegre Tesisi, Yardımcı Tesisler Sorumlusu

Kooperatifimizde yer alan 3 adet kontinü sistem zeytin sıkım makinesi, Polat Makina'ya aittir. Polat Makina’yı tercih etmemizin en büyük sebeplerinden biri, gelişmiş ve hızlı servis ağı oldu.

Halil Zahit Mert

Küçükkuyu Tarış Başkanı