Zeytinyağ Üretim Üniteleri

Polat Makina; prosesinizin ihtiyaç duyduğu yenilikçi teknolojiler kullanan ve tüm işleme aşamalarını otomatik olarak kontrol edebilen, kompakt ve modüler proses ekipmanları üretir.

Zeytinyağı Üretimi Proses Üniteleri
Zeytinyağı Üretimi Proses Üniteleri
Zeytinyağı Üretimi Proses Üniteleri
Zeytinyağı Üretimi Proses Üniteleri

Sistem içerisinde ihtiyaç duyulan tüm ekipmanlar, gıda yönetmeliklerine ve CE standartlarına uygun olarak, Polat Makina tarafından üretilmektedir. Müşterilerimiz için anahtar teslim ünitelerin yanı sıra, üretim prosesinizde ihtiyaç duyacağınız tek parça makina seçenekleri ile ekonomik çözümler de sunuyoruz

Daha fazla bilgi için:
İletişime geçin...

Polat proses ünitelerinin avantajları:

 • İhtiyaçlarınıza uygun kapasitelerde ürün portföyü,
 • Diğer prosesler ile kolay uyum,
 • Kapasite artışlarında modüler tasarımlar,
 • Müşteriye özel üretim ve Ar-Ge çalışmaları,
 • Aşınmaya karşı tam koruma,
 • Gıda, iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliklerine uygun tasarımlar,
 • Düşük enerji tüketimi,
 • Kolay kullanım ve düşük işçilik maliyeti,
 • Az alan gereksinimi,
 • Düşük karbon salınımı,
 • Düşük bakım maliyeti,
 • Hızlı ve çözüm odaklı servis hizmeti.
ÇÖZÜMLERİMİZ

Proses Ünitelerimiz

Konveyör Band
Konveyör Band
Konveyör Band
Konveyör Band
Konveyör Band
Konveyör Band

Ürününüzün bir sonraki ekipmana sorunsuz ve sürekli olarak taşınmasını sağlayan ekipmanlardır. Paslanmaz materyalden imal edilmiş bir şasiye, hızı ayarlanabilen tahrik sistemine, CE standartlarına ve gıda yönetmeliklerine uygun bir taşıyıcı bandına sahiptir. İhtiyaç duyduğunuz farklı boylarda ve kapasitelerde seçeneklerimiz bulunmaktadır.

Zeytin Temizleme ve Yıkama Ekipmanları
Zeytin Temizleme ve Yıkama Ekipmanları
Zeytin Temizleme ve Yıkama Ekipmanları
Zeytin Temizleme ve Yıkama Ekipmanları

Ürününüzü toz, taş ve kumdan arındıran, daha temiz koşullarda ve sürekli olarak temiz ürün çıkmasını sağlayan ekipmanlardır. Cihazın tamamı paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Gıda yönetmelikleri ve CE standartları ile uyumludur. Sisteminize adapte edildiğinde, istenmeyen materyallerin arındırılması sonucunda ürününüzün kalitesini artırmaktadır. “Yaprak aspiratörü” ve “Blower” içeren modellerimiz mevcuttur. İstenilen her kapasitede üretim gerçekleştirmek için kişiye özel çözümler sunuyoruz.

Zeytin Kırıcılar
Zeytin Kırıcılar
Zeytin Kırıcılar

Temizlenmiş ve yıkanmış olan ürünlerin, belirli bir boyuta küçültülmesi ve içindeki yağın ortaya çıkması açısından önemli bir süreçtir. Yüksek kapasitelerde ve farklı modellerdeki zeytin kırıcılarımız, işletmenizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Tüm ürünlerimiz, gıda yönetmelikleri ve CE standartlarına uygun olarak, paslanmaz materyalden imal edilmiştir.

Malaksör
Malaksör

Zeytin hamurunun olgunlaşması ve zeytinin yağını bırakması için geliştirilmiş, yüksek teknolojiye sahip, ihtiyaca göre farklı konfigürasyonlarda ve çeşitli kapasitelerde çalışabilen ekipmanlardır. Ürünü, belirli bir ısıda ve sürede yoğurarak bir sonraki aşama için hazırlar. Gıda yönetmelikleri ve CE standartlarına uygun olarak, paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

Helezon Tipli Konveyör
Helezon Tipli Konveyör
Helezon Tipli Konveyör
Helezon Tipli Konveyör

Ürününüzü, prosesler arasında nakletmenizi sağlayan modüler makinalardır. Ürün ile temas eden tüm yüzeyler paslanmaz materyalden imal edilmiştir. Faklı ölçülerde ve kapasitelerde, işletmenize özel tasarım ve imalat seçenekleri sunuyoruz.

Dekantörler
Dekantörler
Dekantörler

Dekantörler, üstün santrifüj teknolojisine sahip cihazlardır. Zeytin temizleme, kırma ve malaksör aşamaları sonucunda ortaya çıkan zeytin hamurundan, yağı en verimli şekilde ayrıştırmak için tasarlanmıştır. Yatay konumda yüksek hızlarda dönerek, merkez kaç kuvveti etkisi ile ürününün içerisindeki katı, su ve değerli olan ürününüzün seperasyonunu sağlar. Dekantörlerimiz; CE standartlarına ve gıda yönetmeliklerine uygun şekilde imal edilmiştir. Farklı kapasitelerde üretim yapan işletmeler için çözümler sunuyoruz.

Yağ Vibrasyonları
Yağ Vibrasyonları

Dekantörden çıkan yağ ve su ile birlikte, kimi zaman tortu da gelmektedir. Yağ vibrasyonları, bu tortunun sıvılardan ayrılmasını sağlayan ekipmanlardır. CE standartlarına ve gıda yönetmeliklerine uygun şekilde imal edilmiştir.

Separatörler
Separatörler
Separatörler

Separatörler, üstün santrifüj teknolojisine sahip cihazlardır. Elde edilen yağ içinde, az miktarda bulunan su ve kirletici unsurların ayrıştırılması için geliştirilen ekipmanlardır. Dikey şekilde konumlandırılır ve yüksek hızlarda döner. İçerisine giren yağ, su ve katı partikülleri merkezkaç kuvveti yardımı ile ayrıştırır ve ekipmandan temiz yağ elde etmenizi sağlar. Separatörlerimiz; CE standartlarına ve gıda yönetmeliklerine uygun şekilde imal edilmektedir. İşletmeniz için, farklı kapasitelerde çözümler sunuyoruz.

Çekirdek Ayırıcı

Pirinanın içindeki zeytin çekirdeklerini temiz bir şekilde ayrıştırmak için tasarlanmıştır. Çekirdek ayırıcı, çekirdekleri pirina hamurundan ayırır ve ayrı olarak stoklamanıza imkan sağlar.

Eşanjör sistemleri

Sistem içinde ihtiyaç duyulan temiz ve sıcak suyun elde edilmesi içi tasarlanmıştır. Eşanjör sistemleri, sıcak su kazanındaki suyu kullanır. Gıda ile temas edecek olan temiz suyun ısıtılması ve ihtiyaç duyulan miktarda sıcak suyun elde edilmesi için geliştirilmiştir.

Pompalar
Pompalar

Akışkan formda olan ürünlerinizin; bir noktadan farklı bir noktaya veya ekipmana, el değmeden, en uygun şekilde taşınabilmesi içi farklı debilerde ve kapasitelerde pompa seçenekleri sunuyoruz.

Başarı Hikayesi

“Kooperatifimizde yer alan 3 adet kontinü sistem zeytin sıkım makinesi, Polat Makina'ya aittir. Polat Makina’yı tercih etmemizin en büyük sebeplerinden biri, gelişmiş ve hızlı servis ağı oldu.”

Halil Zahit Mert

Küçükkuyu Tarış Başkanı

Satış Sonrası Hizmetleri

Tüm bakım ve onarım işlemlerinizde, geniş ve yetkin servis ağımızda yer alan deneyimli ekiplerimiz ile garanti, ürün güncelleme ve bakım/onarım hizmetleri sunuyor ve yatırımınızın ömrünü uzatıyoruz.

  Daha fazla bilgi
Anahtar Teslim Çözümleri

Sorunlarınıza yönelik özel ekipmanlar üretiyoruz

Danışmanlık ve Projelendirme

Üretim süreçlerinize dair bilgi ve bulguları elde ettikten sonra, endüstriyel tesisinize uygun altyapı ve ekipmanların planlaması ve teknik mühendisliğini kapsayan tam anahtar çözümler sunuyoruz.

Ekipman Tasarımı

Projeniz için en doğru çözümü tasarlayan mühendislerimiz ve Polat Makina bünyesinde yer alan 3D destekli profesyonel yazılımlar, parçanın üzerindeki tüm işlemleri simülasyon yardımıyla detaylı şekilde görmeye olanak vermektedir.

Ekipman Üretimi

Üretilecek ekipmanın parçaları, milimetrik hassasiyetle CNC tezgahlarında hazırlanır. Teknolojinin yakın takipçisi Polat Makina’da, işleme yöntemlerimizi hızlandırıp daha kaliteli bir üretim sunabilmek adına, 5 eksen tezgahlar kullanılmaktadır.

Kurulum ve Destek

Müşteri sahasında makinenin montajı, devreye alınması, deneme üretimi, garanti kapsamında bakım ve onarımları, kullanma eğitiminin verilmesi gibi hizmetleri sağlayan Polat Servis Merkezimiz, 40 kişilik deneyimli servis personeliyle aynı zamanda, yurt içi ve yurt dışı yedek parça ve servis hizmeti de veriyor.