Butik Zeytinyağı İşleme Üniteleri

Yüksek enerji verimliliği, otomatik kontrol, geniş sistem özelleştirme olanağı ile size özel çözümler ve maksimum fayda sunuyoruz.

Butik Zeytinyağı İşleme Üniteleri

Polat Makina, küçük ve ayrıcalıklı işletmeler için özel çözümler sunuyor. Yüksek kalite ve parti tipi ürün işleme için tasarlanan, yarı otomatik ve sürekli olarak çalışabilen kontinü sistemlerimiz butik işletmeler için ideal bir çözüm oluyor.

Prosesinizi, kendiniz konfigüre edebilirsiniz.

Malaksör grubunun bileşimindeki esneklik; müşterinin ihtiyacına bağlı olarak tasarlama imkanı sunar. Yatay veya dikey olarak düzenlenebilme seçeneği sayesinde, üreticiye avantaj sağlar.


CE standartlarında PLC Kontrol

PLC kontrol ve CE standartlarında özel tasarım; programlanabilen yoğurma süresi ve kolay kullanım sayesinde yüksek verim elde etme olanağı sunar.


Verim

Malaksör haznelerinde, dikey ve yatay tipteki tasarımlar ve ısı kontrolü sayesinde enerji maliyetlerinde tasarruf sağlanır; en iyi kalitede ve verimde ürün elde edilir.

Yağın ayrılması sürecinde, makinelerdeki enerji verimliliğine özellikle dikkat edilmiştir. Polat Makina tarafından tasarlanan yeni nesil PX Serisi dekantör sayesinde, yağın ayrılması en verimli şekilde sağlanmaktadır.


Hijyen ve iş Güvenliği

Makineler, gıda yönetmeliğine uygun şekilde tasarlanmış ve imal edilmiştir. Ürün ile temas edebilecek tüm yüzeyler, yüksek kalite paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Makinelerin tasarımında, iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerine yüksek derecede önem verilmiştir. Operatör, makinelerin bakımını güvenli şekilde yapabilir. İstediği taktirde adapte edilen yıkama sistemi ile makineyi durdurmadan yıkama gerçekleştirebilir.

Butik Serisi Avantajları:

 • İhtiyaçlarınıza uygun kapasitelerde ürün portföyü,
 • Kapasite artışlarında modüler tasarımlar,
 • Aşınmaya karşı tam koruma,
 • Yüksek kalite,
 • Gıda, iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliklerine uygun tasarımlar,
 • Düşük enerji tüketimi,
 • Kolay kullanım ve düşük işçilik maliyeti,
 • Ayarlanabilir diferansiyel hız,
 • Kolay kurulum,
 • Tam otomatik kontrol,
 • Düşük bakım maliyeti,
 • Hızlı ve çözüm odaklı servis hizmeti.

Bir bakışta Butik Üniteler Serisi

Ünite Kapasite Güç
PMS 230 / PX 5 5 ton / gün
PMS 230 / PX 10 10 ton / gün
PMS 230 / VM560 10 ton / gün (Dikey malaksör)

Bu değerler yaklaşık değerlerdir. Sistem içerisindeki ekipmanların değişmesi durumunda değerler farklılık gösterebilir.

Daha fazla bilgi için:
İletişime geçin...

Başarı Hikayesi

“Kooperatifimizde yer alan 3 adet kontinü sistem zeytin sıkım makinesi, Polat Makina'ya aittir. Polat Makina’yı tercih etmemizin en büyük sebeplerinden biri, gelişmiş ve hızlı servis ağı oldu.”

Halil Zahit Mert

Küçükkuyu Tarış Başkanı

Satış Sonrası Hizmetleri

Tüm bakım ve onarım işlemlerinizde, geniş ve yetkin servis ağımızda yer alan deneyimli ekiplerimiz ile garanti, ürün güncelleme ve bakım/onarım hizmetleri sunuyor ve yatırımınızın ömrünü uzatıyoruz.

  Daha fazla bilgi
Anahtar Teslim Çözümleri

Sorunlarınıza yönelik özel ekipmanlar üretiyoruz

Danışmanlık ve Projelendirme

Üretim süreçlerinize dair bilgi ve bulguları elde ettikten sonra, endüstriyel tesisinize uygun altyapı ve ekipmanların planlaması ve teknik mühendisliğini kapsayan tam anahtar çözümler sunuyoruz.

Ekipman Tasarımı

Projeniz için en doğru çözümü tasarlayan mühendislerimiz ve Polat Makina bünyesinde yer alan 3D destekli profesyonel yazılımlar, parçanın üzerindeki tüm işlemleri simülasyon yardımıyla detaylı şekilde görmeye olanak vermektedir.

Ekipman Üretimi

Üretilecek ekipmanın parçaları, milimetrik hassasiyetle CNC tezgahlarında hazırlanır. Teknolojinin yakın takipçisi Polat Makina’da, işleme yöntemlerimizi hızlandırıp daha kaliteli bir üretim sunabilmek adına, 5 eksen tezgahlar kullanılmaktadır.

Kurulum ve Destek

Müşteri sahasında makinenin montajı, devreye alınması, deneme üretimi, garanti kapsamında bakım ve onarımları, kullanma eğitiminin verilmesi gibi hizmetleri sağlayan Polat Servis Merkezimiz, 40 kişilik deneyimli servis personeliyle aynı zamanda, yurt içi ve yurt dışı yedek parça ve servis hizmeti de veriyor.