AR-GE

Ar-Ge Merkezimiz teknik sorunlara getirdiği hızlı, yerinde ve kalıcı çözümlerle TÜBİTAK projeleri ve üniversite-sanayi iş birliği çalışmalarıyla firmamızın ve ülkemizin gelişmesine ivme katmaktadır.

Tesis ve üretim sürecinize en uygun ekipman önerileri Ar-Ge tarafından geliştiriliyor.

Tesis ve üretim sürecinize en uygun ekipman önerileri Ar-Ge Merkezi tarafından geliştirilir. Polat Makina'nın gelişim ve inovasyon çalışmalarının merkezinde yer alan Ar-Ge birimimiz, uzun yıllardan bu yana sürdürmekte olduğu proje, faaliyet ve inovasyon çalışmaları neticesinde, 2017 yılında Sanayi Bakanlığı desteğini alarak Ar-Ge Merkezi unvanı almaya hak kazanmıştır.

Kendi içerisinde, tecrübe ve uzmanlık alanlarına göre Santrifüj Dekantör, Santrifüj Seperatör, Sac Tabanlı İmalat ve Proje ekiplerinden oluşan Ar-Ge Merkezi, akılcı çözümler ile maksimum müşteri memnuniyeti sağlamayı amaç edinmiştir.

Tesis ve üretim sürecinize en uygun ekipman önerileri Ar-Ge tarafından geliştiriliyor.

Polat Makina Ar-Ge Merkezi, santrifüj sistem ve ekipmanlarının tüm geliştirilme adımlarında, test edilmesinde ve uygulamasında aktif olarak görev almaktadır. Uzun yıllar boyunca edinilen tecrübelerin yanı sıra, proses mühendisleri ve teknisyenlerinin deneyimlerini en verimli şekilde kullanır. Tüm projelerde "minimum enerji ile maksimum verim" mantığıyla yola çıkan Polat Makina Ar-Ge ekibi, çevreye duyarlı çözümler sunar:

  • Verim ve çıktı ürün kalitesi optimizasyonu,
  • Ürün ve proseslerin geliştirmesi,
  • Proseslerde karşılaşılan sorunların giderilmesi,
  • Kapsamlı laboratuvar analizleri ile doğru ekipman seçimi,
  • Tesis ve prosesinize en uygun ekipman önerileri,
  • Mühendis teknisyenlerimiz iştirakinde Ar-Ge ve test çalışmaları,
  • Satın alma öncesi mobil tesisler ile test çalışmaları,
  • Proses ihtiyacınıza göre rehberlik, tavsiye ve eğitim,
  • Tesislere özel, ürün / süreç geliştirme ve “scale up” projeleri.

Mobil Ünite

Polat Makina, seperasyon işlemleriniz için size mobil çözümler sunar. Prosesinize uygun hazırlanmış tesis; tamamıyla monte halde, tüm boru ve kablolama sistemleri hazır ve ekstra kurulum gerektirmeksizin derhal çalışmaya başlayacak şekilde hazırlanmıştır. Müşteri gereksinimleri ve saha koşullarına göre detaylandırılan mobil sistemler anahtar teslim tesisler olarak çözüm sunmaktadır.

Polat Makina'yı kimler tercih etti
Polat Dekantörün test işlemlerinde çok yüksek verimle karşılaştık. Çamur Yoğunluğunu 69 (ft3/lb)’ ten 65(ft3/lb)’lere kadar düşürdü ki bu çok önemli bir şey bizim açımızdan. Biz doğru bir tercih yaptığımızı düşünüyoruz.

Süleyman Erbek

TPAO Proje İmalat Müdürü

Kullandığımız her proseste aldığımız verim nedeniyle, ürün ve hizmet kalitesini her daim gözetleyen Polat Dekantör öncelikli tercihimiz arasında yer aldı...

Mümin Hekimoğlu

Lezita Et Entegre Tesisi, Yardımcı Tesisler Sorumlusu

Kooperatifimizde yer alan 3 adet kontinü sistem zeytin sıkım makinesi, Polat Makina'ya aittir. Polat Makina’yı tercih etmemizin en büyük sebeplerinden biri, gelişmiş ve hızlı servis ağı oldu.

Halil Zahit Mert

Küçükkuyu Tarış Başkanı