Misyon, Vizyon ve Değerler

Misyon

Endüstriyel santrifüj teknolojileri ve ekstraksiyon sistemleri ile zeytinyağı, gıda, içecek, süt, çevre, kimya, sondaj, petrol, ilaç ve kozmetik sektörlerinde entegre bir şirketiz. Hayatta uzun vadeli değer yaratan gerçek adımlar atıyor, çevreyi korurken herkesin güvenilir ve yenilikçi hizmete erişimini sağlıyoruz. Eylemlerimiz her zaman insan haklarını ve çevreyi korumayı ve geliştirmeyi, güvenli ve adil çalışma standartlarına saygı duymayı ve Dünyada sürdürülebilir bir geleceğe yatırım yapmayı amaçlar.

Vizyon

Sürdürülebilir bir büyüme için çevreye duyarlı, kalite ve inovasyon temelli fikir, yetenek ve tutkumuzla “yaşamın her alanında daha aydınlık bir geleceğe doğru…” mottosuyla dünya çapında lider bir şirket olmak.


Ahengimize yön veren değerler;

Etik Kurallarımız olarak özetlenen değerlerimiz; kim olduğumuzu ve neye inandığımızı söyler, eylemlerimize rehberlik eder, taahhüdümüzü tanımlar ve hem bizim hem de paydaşlarımızın davranışını yönlendirir.

İnsan Haklarına, Çevreye saygı ve koruma

İnsan Haklarına ve Çevreye saygı duyarak faaliyet gösteriyoruz ve tüm ortaklarımızdan aynı taahhüdü bekliyoruz. İnsanlığın gelişimi için temel kaynaklar olarak benzersizliğe ve çeşitliliğe değer veren kapsayıcı bir çalışma ortamı sağlıyoruz


Şeffaflık

Paydaşlarımızın ihtiyaç ve beklentilerine özen gösteririz. Değeri en üst düzeye çıkarmak ve iş risklerini azaltmak için amaç ve sonuçları paylaşmanın çok önemli olduğunun bilincinde olarak, meslektaşlarımızla sürekli diyalog içinde olmaya, onlara açık, eksiksiz ve doğru bilgiler sağlamaya kararlıyız.


Operasyonel mükemmellik

Tüm değer döngüsü boyunca riskleri en aza indirerek ve fırsatlar yaratarak faaliyetlerimizin verimliliğini ve entegrasyonunu garanti ediyoruz.


Takım çalışması ve işbirliği

Tutkuyla çalışır, takım ruhuna inanır ve herkesin yeteneğine değer veririz. İşbirliğini, potansiyelimizi ifade edebileceğimiz ve kurumsal hedeflere ulaşabileceğimiz sağlam ve kalıcı ilişkiler kurmanın temel unsuru olarak kabul ediyoruz.


Gelişimin desteklenmesi

Gelecek nesillerin ihtiyaçlarını koruyan, İnsan Haklarına, çevreye ve bir bütün olarak topluma saygılı, enerji kaynaklarına verimli ve sürdürülebilir erişimi desteklemek için çalışıyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz tüm bölgelerde ortak ve kalıcı değer üretebilen kapsayıcı bir kalkınmayı destekliyoruz.


Yenilik

İnovasyonun kişisel ve ticari büyümenin temelinde olduğuna inanıyoruz. Güvenliği artırarak ve çevresel etkiyi azaltarak sivil toplumun ilerlemesine katkıda bulunarak, yenilikçi fikirler geliştirmek ve günlük faaliyetlerimizi iyileştirmek için en son teknolojik becerileri kazanmaya kararlıyız.

Polat Makina'yı kimler tercih etti
Polat Dekantörün test işlemlerinde çok yüksek verimle karşılaştık. Çamur Yoğunluğunu 69 (ft3/lb)’ ten 65(ft3/lb)’lere kadar düşürdü ki bu çok önemli bir şey bizim açımızdan. Biz doğru bir tercih yaptığımızı düşünüyoruz.

Süleyman Erbek

TPAO Proje İmalat Müdürü

Kullandığımız her proseste aldığımız verim nedeniyle, ürün ve hizmet kalitesini her daim gözetleyen Polat Dekantör öncelikli tercihimiz arasında yer aldı...

Mümin Hekimoğlu

Lezita Et Entegre Tesisi, Yardımcı Tesisler Sorumlusu

Kooperatifimizde yer alan 3 adet kontinü sistem zeytin sıkım makinesi, Polat Makina'ya aittir. Polat Makina’yı tercih etmemizin en büyük sebeplerinden biri, gelişmiş ve hızlı servis ağı oldu.

Halil Zahit Mert

Küçükkuyu Tarış Başkanı